RETÜL FIT

Umów się z Arturem Osojcą.

[email protected]

Jeśli chcesz się umówić na wizytę Retül Bike Fit, to przejdź do zakładki kontakt i wyślij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego.

 

W świecie Specialized, jazda na rowerze to czysta przyjemność. Wynika to z pozornie prostego połączenia Jeźdźca i dobrze dobranego roweru. Jeśli tylko masz ochotę jeździć na rowerze, to super – pierwszy warunek spełniony. Drugi jest bardziej złożony i wielopłaszczyznowo uwarunkowany. Rower nie powinien Cię przecież w żaden sposób ograniczać. Wprost przeciwnie, powinien być idealnie dopasowanym narzędziem, abyś mógł w nieskrępowany sposób z niego korzystać i odczuwać niczym niezakłóconą frajdę.

Specialized Body Geometry Fit to pierwotny projekt optymalizacji dopasowania roweru, którego początki sięgają lat 80-tych, a najważniejsza osoba, która go tworzyła, i którą musisz zapamiętać to doktor Andy Pruitt. W 2007 powstaje firma Retül, założycielem której jest Todd Carver – współpracownik Andy’ego z Centrum Medycyny Sportowej w Boulder w Californi. Od tego momentu dopasowanie roweru jest dynamicznym procesem 3D. I ostatnia data: 2012 – rozpoczęcie ścisłej współpracy Retül oraz Specialized.

Specialized Warsaw oferuje usługę świadczoną przez certyfikowanego fittera Retül Artura Osojcę.

 

Co to jest RETÜL FIT?

Wdech: Usługa dopasowania roweru poprzez analizę dynamiczną pozycji na rowerze, której celem jest zoptymalizowanie ustawienia roweru, względem oczekiwań Jeźdźca dotyczących preferowanego stylu jazdy, szeroko rozumianego komfortu oraz ergonomii obsługi, przy jednoczesnym kompleksowym uwzględnieniu możliwości i potencjału wynikających z budowy anatomicznej i biomechaniki Użytkownika. Wydech.

 

Do czego służy RETÜL FIT?

Do sprawiania, że jazda na rowerze to czysta przyjemność.

 

Dla kogo jest RETÜL FIT?

Adresatem usługi, jest każdy Użytkownik roweru, który na przykład:

 • Chce lepiej wykorzystać Swój potencjał;
 • Odczuwa dyskomfort pojawiający się w trakcie lub/ i po jeździe;
 • Pragnie zwiększyć efektywność jazdy w oparciu o potencjał tkwiący w rowerze;
 • Poszukuje rower, idealnie dopasowany do stylu jazdy i preferencji;
 • Potrzebuje okresowego wsparcia przy powrocie do formy, z uwagi na kontuzję.

Na czym polega usługa RETÜL FIT?

Proces usługi składa się z następujących elementów: 

 • Rozmowy, aby poznać Twoją motywację, oraz określić cel. 
 • Oceny budowy anatomicznej, oraz sprawdzenia zakresu ruchowego zarówno statycznego, jak i dynamicznego. 
 • Próby dynamicznej przy wykorzystaniu trenażera. 
 • Podsumowania sesji, pomiaru roweru oraz sporządzenia dokumentacji zrealizowanej usługi. 
 • Spotkania kontrolnego. 

Może też się zdarzyć, że optimum osiągnięte w studiu, nie jest równoważne z jazdą w naturze. Dlatego istotne jest pamiętanie o tym, że proces jest bardzo otwarty i niekiedy wymaga wprowadzenia korekt. Fitter dużo potrafi, ale nie jest Tobą i nie ma być wróżką.

 

Jak się przygotować? 

Przede wszystkim trzeba chcieć i się umówić. Nikt tego nie zrobi za Ciebie, a fitter nie ustawia nikogo na siłę.  Na sesję należy zabrać: 

 • Rower (kompletny i sprawny technicznie; jeśli będzie czysty masz plusa!); 
 • Buty (zatrzaskowe – warunek konieczny) – oczywiście możesz je dobrać i nabyć u Nas; 
 • Ubranie – to, w którym jeździsz lub ćwiczysz; 
 • Otwartą głowę – z zasady ani fitter, ani mamy nadzieję, że i Ty nie spotykają się za karę, a cel określasz sam. Nie mniej należy przynajmniej dopuszczać możliwość, że dotychczasowe ustawienie lub przyzwyczajenia nie muszą być optymalne; 
 • Świadomość – proces oceny budowy anatomicznej, w znaczącej mierze opiera się na badaniach palpacyjnych i bezpośrednim kontakcie fittera z Tobą; 
 • Ciekawość – jeśli w trakcie usługi, fitter wskaże rekomendowane rozwiązanie, sprawdź i Sam oceń, czy i dlaczego chcesz je wykorzystać; 
 • Czas – usługa jest bardzo indywidualnym procesem. Należy zapewnić sobie dostateczną ilość czasu, aby w komforcie i ze spokojną głową wspólnie osiągnąć cel. Fitting zwykle trwa 3,5 – godziny. 

Co potem? 

Ustawienie roweru i pozycji jest zwierciadłem dyspozycji w danym dniu oraz określonych celów w trakcie sesji. Jeśli tylko zwiększysz intensywność, zmienisz możliwości swojego ciała, albo zmienisz priorytety, powinniśmy się spotkać raz jeszcze, aby przeanalizować, czy dotychczasowe ustawienie jest tym, czego potrzebujesz. Jedna sesja Retül Fit nie jest na dożywocie. 

 

Jakie są rodzaje RETÜL FIT? 

No cóż, właściwie jeden. Sizing jest istotnie uproszczoną wersją, którą rekomendujemy w przypadku, gdy zmienisz cel, albo upłynęło dużo czasu od ostatniej sesji. 

Czy warto? 

No cóż, nawet Retül twierdzi, że jeśli akceptujesz dyskomfort lub ból i uważasz, że tak ma być, to szanujemy to. Tyle tylko, że nie musi tak być.