Nadzór nad Twoim bezpieczeństwem na miarę XXI wieku

ANGi

Nikt z nas nie planuje wypadków. Póki co nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć. Jeśli choć raz czujnik powiadomi o tym, że jesteś w potrzebie, to wierz nam, warto aby był zawsze przy Tobie, aby tego "razu" nie przegapić.

Nikt tak nie zadba o Twoje bezpieczeństwo, jak Ty sam. Skoro już masz kask z MIPS, a nadal nie czujesz się w pełni bezpiecznie w czasie jazdy, to ANGi będzie obecnie najbardziej zaawansowanym uzupełnieniem. Specialized opracował pierwsze rozwiązanie, które czuwa nad Twoim bezpieczeństwem w czasie rzeczywistym.

Co to jest ANGi?

To zaawansowany czujnik inercyjny i żyroskopowy w jednym. Poprzez Bluetooth komunikuje się z aplikacją Specialized Ride, dostępną na iOS oraz Android. Głównym jego celem jest wykrycie uderzenia kasku lub w kask.

Pamiętaj, czujnik ANGi komunikuje się z Twoim smartfonem. A Twój smartfon poprzez aplikację Specialized Ride komunikuje się ze wskazanymi przez Ciebie osobami, gdy będzie taka potrzeba.

Bardzo prosto. Uruchamiasz aplikację w smartfonie (musisz mieć zasięg), aktywujesz czujnik i już. Masz kilka możliwości:

Jak działa ANGi?

Prewencja - wówczas, gdy czujnik wykryje uderzenie, a Ty w wybranym przez Ciebie czasie nie anulujesz alertu, wyśle informację do wskazanych przez Ciebie kontaktów, o tym, że potrzebujesz pomocy wraz z ostatnią znaną lokalizacją GPS. Asekuracja - jeżdżąc w terenie o słabym zasięgu GPS, lub gdy wyznaczasz sobie określoną ilość czasu na aktywność, wówczas, jeśli przekroczysz czas na powrót ANGi powiadomi wskazane przez Ciebie kontakty o tym fakcie, wraz z ostatnią znaną Twoją pozycją GPS. Live - używając aplikacji Specialized Ride, można obserwować Twoją jazdę w czasie rzeczywistym. Oczywiście wtedy, gdy włączysz lokalizację.

Czy ANGi reaguje na każdy upadek?

I tak, i nie. ANGi to system mierzący siłę działającą na kask, stąd wykrywa i informuje o wszystkich znacznych uderzeniach w których bierze udział Twoja głowa. Więc może zdarzyć się tak, że w przypadku niektórych upadków, w których bezpośrednio nie bierze udziału głowa, czujnik nie zareaguje. Doszliśmy do wniosku, że skoro nie ucierpiała Twoja głowa, to jeśli coś się stanie, Sam najlepiej ocenisz, czy potrzebujesz pomocy i w jakim zakresie.

O czym muszę pamiętać?

Każde rozwiązanie wspierające Twoje bezpieczeństwo wymaga od Ciebie pewnego rodzaju skrupulatności:

  • Miej naładowany dostatecznie telefon i włączoną komunikację Bluetooth. Zasięg w momencie rozpoczęcia jazdy jest konieczny.
  • Czujnik przed jazdą należy aktywować, o jego gotowości informuje świecąca zielona dioda.
  • Bateria (CR2032) w czujniku zwykle wystarcza na pół roku.
  • Jeśli zamierzasz jeździć w terenie, w którym nie ma pełnego zasięgu, korzystaj z funkcji czasu planowanej jazdy.

Więc jeśli nie czujesz się bezpiecznie podczas jazdy po mieście, lub poruszasz się z dala od uczęszczanych szlaków, a może jesteś wyzwolonym riderem, nie uznającym żadnych kompromisów, albo masz dzieci, które samodzielnie dojeżdżają np. do szkoły, czujnik ANGi może sprawować rolę osobistego elektronicznego Anioła Stróża.