Jedyne zawieszenie, które działa we współpracy z Tobą.

BRAIN

Zapewne nieraz miałeś sytuację, gdy bujające się zawieszenie odbierało Ci przyjemność i efektywność jazdy. Pewnie też zdarzyło Ci się, że nieodblokowałeś tłumika w porę. Specialized BRAIN całkowicie eliminuje oba te problemy. Dzięki niemu możesz się skoncentrować wyłącznie na jeździe, bo zawieszenie zawsze zrobi tylko to, co ma zrobić.

Jedyne zawieszenie będące takie, jakie chcesz w danej chwili. Sztywne dla efektywności, miękkie wtedy, gdy tego potrzebujesz.

 

Niezależnie, czy jedziesz hardtailem, czy fullem, zawieszenie ma za zadanie sprawić, że jesteś szybszy. Ma współgrać z Tobą, podczas pokonywania tras. To był cel opracowania systemu Brain – genialnej technologii, która usztywnia Twoje zawieszenie, gdy szlak jest równy i pozwala mu oddychać, gdy pokonujesz przeszkodę. I robi to bez Twojego udziału, bo Twoim zadaniem jest jechać. To zawieszenie ma na koncie niezliczoną ilość zwycięstw Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw i Pucharów Świata.

Co to jest BRAIN?

To Mózg – sprytny wewnętrzny zawór inercyjny, który rozróżnia nacisk Twoich nóg na pedały, od najeżdżania na przeszkody. Podczas sprintu – Brain usztywnia Twoje zawieszenie, gwarantując, że każdy wygenerowany Wat zostanie wykorzystany do odjazdu. Natomiast, gdy wjedziesz na kamienie i korzenie, Twój amortyzator będzie gotowy przyjąć wszystkie ciosy, zapewniając Ci stabilność i zachowanie pędu.

Jak działa BRAIN?

W skrócie, bardzo wydajnie i szybciej niż myślisz.

 

Najnowsze widelce Position-Sensitive wyposażone są w czujnik pozycji – pierwsze 25mm skoku jest swobodne (to SAG plus odrobina ugięcia, aby żaden drobiazg nie wytrącał Cię z rytmu, później o wszystkim decyduje wewnętrzny zawór Brain. Co to dla Ciebie oznacza? Wyposażone w Brain widelce są blokowane, podczas pedałowania z całych sił i jedocześnie gotowe do pracy podczas najeżdżania na przeszkody, oferując Ci przyczepność, stabilność i szybkość zarówno w górę, jak i w dół.

 

Natomiast z dumperem współpracuje obecnie najnowsza generacja Braina 2.0. Umieściliśmy go bliżej tylnej osi, zwiększając jego czułość i szybkość reakcji na najmniejsze wyboje. Ponadto zoptymalizowaliśmy przepływu olej dla poprawy płynności pracy zawieszenia, bez względu na wielkość przeszkód znajdujących się na Twojej drodze.

 

Stale szukamy nowych rozwiązań, aby Twoja jazda była coraz efektywniejsza i płynniejsza. Ćwiczymy i rozwijamy nasz “Mózg”, żeby był coraz sprytniejszy. Opracowując system Brain chcieliśmy, abyś słowo “manetka” kojarzył wyłącznie ze zmianą przełożeń. Dzięki tej innowacji zawieszenie samodzielnie dostosowuje się do Twojej bieżącej, a Ty możesz w 100% skoncentrować się na jeździe.