Nareszcie płynna jazda, z zachowaniem 100% efektywności.

Future Shock

Klasyczny widelec amortyzowany, który zaoferuje komfort jazdy waży zwykle ponad 1500g. Co powiesz na to, że możesz mieć rozwiązanie, które waży połowę i robi lepszą robotę? Epoka widelcy amortyzowanych w rowerach z kołami 28" mija i odchodzi w niebyt. Future Shock oferuje nową jakość i absolutnie lepszy świat.

Dotychczas należało wybierać: komfort, albo szybkość. No właśnie, dotychczas. Poświęciliśmy ogrom czasu, badań i testów, aby dowieść liczbowo, czym jest odczuwalny obiektywny komfort i jaki ma wpływ na efektywność jazdy. Future Shock to prawdziwa i jedyna innowacja, która zapewnia płynną jazdę bez wpływu na prędkość, sterowność i komfort. Ujmijmy to dosadniej: bez negatywnego wpływu. Od teraz, możesz czerpać esencjonalną przyjemność z jazdy – bez kompromisów.

Co to jest FUTURE SHOCK?

Budowa Future Shock'a
Future Shockv 1.1 lub 1.5 to czysto mechaniczne dzieło.

Future Shock to 20 mm skoku oferowanego przez progresywny tłumik, umieszczony w sterówce, powyżej główki ramy. Składa się z zespołu łożysk zapewniających płynność pracy i pary sprężyn odpowiadających za tłumienie oraz odbicie. Tylko takie rozwiązanie zapewnia zachowanie sztywności ramy, ponadprzeciętnej precyzji prowadzenia wynikającej ze stałej bazy kół (rozstaw osi nie zmienia się, na skutek pracy zawieszenia), a jednocześnie amortyzowanie jeźdźca wtedy, gdy jest to niezbędne.

Jak działa FUTURE SHOCK?

Future Shock for Diverge
Future Shock 1.1

Powoli. Aby zdefiniować nowe reguły, zaczęliśmy od pomiarów. Waga, opór to w tym aspekcie dość łatwe materie. Za to ugięcie trudniej policzyć. Dlatego, żeby określić „płynność”, podjęliśmy współpracę z McLaren Applied Technologies. Przedefiniowaliśmy do naszych potrzeb Model efektywności toczenia McLaren’a, by doprecyzować wzajemne oddziaływanie między kolarzem, rowerem i nawierzchnią. Dzięki wypracowanym wynikom, mogliśmy zdefiniować płynność i rozpocząć rewolucję.

Więc jak działa? W jedyny i niepowtarzalny sposób. To Ty jesteś izolowany od niespodzianek i wyzwań nawierzchni, po której się poruszasz, zachowując prędkość, stabilność i precyzję prowadzenia.

Jakie wersje FUTURE SHOCK oferuje Specialized?

W roku modelowym 2020 Specialized wyposaża wybrane modele w Future Shock 1.5 – całkowicie mechaniczny, lub 2.0 – hydrauliczny z możliwością płynnej regulacji progresji.

Dlaczego?

Future Shock jest niewiarygodnie aktywny. Ukrywa przed Tobą niemal wszystko, co mogłoby zakłócić przyjemność z jazdy. Zależało nam na wyznaczeniu nowego pojęcia komfortu. Dopóki osobiście się nie przejedziesz, nie zrozumiesz, że Twoje dotychczasowe wyobrażenie płynności jazdy tkwi w przaśnej przeszłości.