TRZY PUNKTY KONTAKTU

Dopasowanie roweru RETÜL FIT.

Kolarz ma z rowerem trzy punkty kontaktu z rowerem. Siodełko, pedały i kierownicę. Odpowiednie dobranie oraz ustawienie tych komponentów gwarantuje pełen komfort, wzorową biomechanikę i optymalną ergonomię. Nie potrzebujesz nic więcej, aby jazda na rowerze była dla Ciebie wyłącznie przyjemnością. To tak, jakbyś złowił złotą rybkę, która spełniła Twoje trzy życzenia.

UMÓW WIZYTĘ

W świecie Specialized, jazda na rowerze to czysta przyjemność. Wynika to z pozornie prostego połączenia Kolarza i dobrze dobranego roweru. Jeśli tylko masz ochotę jeździć na rowerze, to super – pierwszy warunek spełniony. Drugi jest bardziej złożony i wielopłaszczyznowo uwarunkowany – dopasowanie roweru. To ogromny dział wiedzy medycznej i biomechaniki oraz rowerowego know-how. Dlatego możesz potrzebować pomocy certyfikowanego Fittera.

Specialized Body Geometry Fit to pierwotny projekt optymalizacji dopasowania roweru, którego początki sięgają lat 80-tych a najważniejsza osoba, która go tworzyła i którą musisz zapamiętać to doktor Andy Pruitt. W 2007 powstała firma Retül, założycielem której jest Todd Carver – współpracownik Andy’ego z Centrum Medycyny Sportowej w Boulder w Californi. Od tego momentu dopasowanie roweru jest dynamicznym procesem 3D. 2012 – rozpoczęcie ścisłej współpracy Retül oraz Specialized. 2018 to weryfikacja dotychczasowych opracowań w tunelu aerodynamicznym Win Tunnel.

Co to jest RETÜL FIT?

Wdech: Usługa dopasowania roweru poprzez analizę dynamiczną pozycji na rowerze, której celem jest zoptymalizowanie ustawienia roweru, względem oczekiwań Kolarza dotyczących preferowanego stylu jazdy, szeroko rozumianego komfortu oraz ergonomii obsługi, przy jednoczesnym kompleksowym uwzględnieniu możliwości i potencjału wynikających z budowy anatomicznej i biomechaniki Użytkownika. Wydech.

RETÜL FIT

Dla Kogo?

Adresatem usługi, jest każdy Kolarz, który na przykład: •Chce lepiej wykorzystać Swój potencjał; •Odczuwa dyskomfort pojawiający się w trakcie lub/ i po jeździe; •Pragnie zoptymalizować efektywność jazdy w oparciu o potencjał tkwiący w rowerze; •Poszukuje rower, idealnie dopasowany do stylu jazdy i preferencji; •Potrzebuje okresowego wsparcia przy powrocie do formy, z uwagi na kontuzję.

Czy warto?

Ani Fittera, ani Retül to nie boli. To Twoja decyzja, jeśli akceptujesz dyskomfort lub ból i uważasz, że tak ma być.

RETÜL FIT

Zakres usługi.

Proces usługi składa się z następujących elementów: Rozmowy, aby poznać Twoją motywację, doświadczenie oraz określić cel. Oceny budowy anatomicznej oraz sprawdzenia zakresu ruchowego zarówno statycznego, jak i dynamicznego. Oceny pozycji zastanej. Dopasowania ustawienia roweru w oparciu o wiedzę i narzędzia Retül Vantage. Podsumowania sesji, pomiaru roweru oraz sporządzenia dokumentacji zrealizowanej usługi. Spotkania kontrolnego.

Dopasowanie roweru w Studiu Retül opiera się na mocno wyizolowanych (za to stabilnych i powtarzalnych) uwarunkowaniach. To tylko trenażer, W czasie Sesji nie ma podjazdów, zakrętów, nierówności i wiatru. Samo zamocowanie roweru w trenażerze także w istotny sposób wpływa na sposób utrzymywania równowagi oraz napięcia mięśni głębokich tułowia. To zaś oznacza, że wszystko co zostanie wypracowane podczas Sesji należy zweryfikować w naturze, podczas jazdy w terenie i intensywności, które towarzyszą Tobie podczas rzeczywistego użytkowania roweru.

Dlatego Usługa dopasowania roweru jest procesem otwartym, w którym może zdarzyć się konieczność wprowadzenia korekty lub weryfikacji Twoich odczuć po Sesji, względem zastosowanego ustawienia lub rekomendowanych komponentów.

Co potem?

Ustawienie roweru i pozycji jest zwierciadłem dyspozycji w danym dniu oraz uwzględnia cele określone w trakcie Sesji. Zatem, gdy zwiększysz intensywność, zmienią się możliwości Twojego ciała albo zmienisz priorytety, powinniśmy się spotkać ponownie, aby przeanalizować, czy dotychczasowe ustawienie jest zgodne z Twoim nowym uwarunkowaniem. Tak, jak rower potrzebuje okresowego serwisu, tak i ustawienie roweru może wymagać wprowadzania z czasem zmian.

RETÜL FIT

Jak się przygotować?

Sesja to wspólna praca Kolarza oraz Fittera. Bez zaangażowania obu stron nie uda się osiągnąć zbyt wiele.

ZASADY I REGUŁY USŁUGI

Na sesję należy zabrać:

  • Rower (kompletny i sprawny technicznie; jeśli będzie czysty masz plusa!);
  • Buty (zatrzaskowe – warunek konieczny) – oczywiście możesz je dobrać i nabyć u Nas;
  • Ubranie – to, w którym jeździsz lub ćwiczysz (zależy nam, aby dobrze przylegało i nie ograniczało Ci ruchów, idealnie, jeśli ma krótką nogawkę i rękawek);
  • Kask (szczególnie w trakcie dopasowania roweru czasowego lub triathlonowego;
  • Otwartą głowę –Fitter chętnie pomoże, ale przynajmniej należy dopuszczać możliwość, że dotychczasowe ustawienie lub przyzwyczajenia nie muszą być optymalne;
  • Świadomość – proces oceny budowy anatomicznej, w znaczącej mierze opiera się na badaniach palpacyjnych i bezpośrednim kontakcie Fittera z Tobą;
  • Ciekawość – jeśli w trakcie usługi, Fitter wskaże rekomendowane rozwiązanie, sprawdź i Sam oceń, czy i dlaczego;
  • Czas – usługa jest bardzo indywidualnym procesem. Należy zapewnić sobie dostateczną ilość czasu, aby w komforcie i ze spokojną głową wspólnie osiągnąć cel. Fitting zwykle trwa 5 godzin.
USŁUGI

Oferta RETÜL FIT.

Przede wszystkim to Sesja dopasowania roweru. Oferujemy także dobór komponentów (siodełko, kierownica) oraz możliwość przeniesienia ustawienia na drugi/ inny rower. Nie oferujemy siodełek testowych, bo samo siodełko, bez prawidłowo ustawionej pozycji niczemu nie służy. Więc albo porządnie, albo wcale.

UMÓW WIZYTĘ